TERASOS STOGAS

Rekomenduojame įsijungti HD kokybę

MŪSŲ TERASOS STOGO STATYBOS TECHNOLOGIJA

Keletas darbų pavyzdžių

Išskirtinis stoginės konstrukcijos dizainas

Klijuotos medienos - grūdinto stiklo stoginė

Skaidri danga - grūdintas stiklas

Skaidrus stogas - dvigubos lubos

Bituminių čerpelių stoginė

Skaidri danga - lygus profilis

TERASOS STOGO KONSTRUKCIJA

Terasa - papildomas kambarys lauke. Žodis lauke čia yra raktinis. Kadangi Lietuvoje oras nenuspėjamas net vasarą, rekomenduotina virš terasos grindų įsirengti stogą.

Gegnės. Jei gegnės 95x45 mm matmens, jos turi būti paremtos išilgai kas 2m, atitinkamai jei 145x55 mm kas 3m ir 195x45 mm kas 4m. Gegnių galai turi būti nupjauti vertikaliai, kad prie jų taisyklingai galėtų pritvirtinti vėjalentę, o ant jos lietaus nutekėjimo sistemą. Šiuolaikinės statybos technologijos leidžia atsisakyti visų matomų tvirtinimo elementų (kaip kampai ) ir prie sijos gegnes tvirtinti specialiais ilgais savisriegiais.

Statiniai ir nešanti sija. Ploniausi stulpai terasos stogo konstrukcijai 95x95 mm. Dažniausiai pasitaikantys stulpai konstrukcijose 95x95 mm ir 145x145 mm. Tokia tendencija susiformavo ne todėl, kad toks dizainas gražiausias ar tokia konstrukcija tvirčiausia, tiesiog tai populiariausi ruošiniai pardavimo vietose ir tokių matmenų detalių nereikia užsakinėti specialiai. Optimaliausi stulpai stogo konstrukcijai 120x120 mm, o tokias detales teks užsakinėti specialiai. Rekomenduotina stulpams ir sijai naudoti obliuotą/kalibruotą medieną, o dar geriau klijuotos medienos, kadangi tai stoginės karkaso pagrindas ir yra labai gerai matomas.

Grebėstai. Dažniausiai naudojami 45x45mm matmens grebėstai. Taip pat galima naudoto ir plačias 100x30 lentas, bet estetiškai šis variantas ne pats patraukliausias. Skaidriai stogo dangai grebėstai montuojami kas 500 - 800 mm atstumu.

Terasos stogo konstrukcija turėtų būti lengva ir neperkrauta. Kadangi terasos stogas dažniausiai įrengtas virš esamų namo langų ir yra rizika užstoti natūralią dienos šviesą, dažniausiai žmonės renkasi skaidrias dangas, tokias kaip:

  • Grūdintas stiklas
  • Banguotos ar trapecijos profilio skaidrius lakštus
  • Lygų kanalinį polikarbonadą.

Kitas variantas terasos stogą dengti ir derinti prie esamos stogo dangos - skardos, šiferio, čerpių, bituminių čerpelių ar kitos tradicinės stogo dangos.

Pateikiame terasos stogo  montavimo 3D animaciją, karkaso pagrindui panaudojant medinę konstrukciją ir populiariausias stogo dangas:

  1. Plieninis stogas
  2. Polikarbonato stogas
  3. Grūdinto stiklo stogas
  4. Bituminių čerpelių stogas

Sumontuotų stoginių pavyzdžiai

Pateikti užklausą dėl terasos stogo įrengimo

*Darbus atliekame tik Vilniaus regione

Į VIRŠŲ